Nowe technologie

Co oferują nowoczesne firmy produkcyjne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co oferują nowoczesne firmy produkcyjne?

Artykuł sponsorowany

Produkcja to jeden z największych filarów przemysłu, a co za tym idzie również gospodarki. Nowe technologie i postęp techniki nieustannie przyczyniają się do rozwoju przemysłu, dzięki czemu procesy zachodzące przy produkcji mogą być jeszcze bardziej nowoczesne i innowacyjne. Sprawdź, jakie usługi oferowane są obecnie na rynku przez firmy produkcyjne.  

Produkcja żywicy epoksydowej  

W ostatnich latach ogromną popularność zyskała żywica epoksydowa, która jest materiałem o niezwykle szerokim zastosowaniu. Dzięki wysokiej trwałości i twardości, żywice są wykorzystywane przy produkcji narzędzi, form, a także do zabezpieczania powierzchni płaskich, na przykład posadzek. W zależności od rodzaju i typu żywicy epoksydowej, można stosować je w różny sposób, ponieważ każda żywica ma nieco inne właściwości. W nowoczesnym przemyśle żywice epoksydowe są bardzo często wykorzystywane, na przykład przy produkcji dekoracji lub zabawek czy zabezpieczaniu i lakierowaniu drewna. Można znaleźć je także w akcesoriach sportowych, instrumentach i narzędziach.  

Cięcie gazowe  

Ten proces to jedna z najpopularniejszych obecnie metod na cięcie i rozdzielanie stali oraz innych metali. Cięcie gazowe nazywane jest również cięciem tlenowym czy wypalaniem gazowym. To proces naprawdę skomplikowany i możliwy tylko w bardzo określonych warunkach. Przeznaczony do obróbki metal podgrzewany jest do maksymalnej temperatury, zwanej temperaturą zapłonu. Płynny metal zostaje w precyzyjny sposób usunięty silnym strumieniem tlenu. Wysokość ciśnienia, z jaką uwalniany jest gaz jest dopasowywana jest indywidualnie do danego procesu, by zapewnić jak najlepsze rezultatu.  

Nowoczesne wypalanie gazowe wykorzystuje do podgrzewania metalu acetylen lub propan. Ta metoda umożliwia bardzo szybkie osiągnięcie wysokiej temperatury, dzięki czemu proces jest krótszy. Metoda propanowo-tlenowa jest z kolei bardziej ekonomiczna, przez co częściej stosuje się ją w zakładach zautomatyzowanych.  

Tworzenie elementów za pomocą wtryskarki  

Tworzywa sztuczne są bardzo powszechnie stosowane do produkcji rozmaitych elementów, a nawet całych produktów. Obróbka CNC lub szlifowanie tworzyw sztucznych generuje mnóstwo pyłu i mikroplastiku, a ponadto w tych procesach marnuje się mnóstwo produktu. Wtryskiwanie tworzyw sztucznych to o wiele bardziej nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o kształtowanie i obróbkę tworzywa. Najnowsze modele wtryskarek są niezwykle precyzyjne i gwarantują stałość parametrów całej serii produktów. Ponadto nie marnują one produktu, ponieważ ten sposób obróbki nie generuje pyłu, co jest przyjazne nie tylko dla środowiska, lecz także dla budżetu przedsiębiorstwa.  

Nowoczesność w produkcji pozwala na uzyskanie najbardziej optymalnych rezultatów i najlepszej jakości produktu końcowego. Dzięki wykorzystywaniu nowych technologii i osiągnięć techniki, Twoja firma może stać się liderem na rynku i synonimem niezawodności. 

Fot.: Clayton Cardinalli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*