NaturaŚwiat zwierząt

Akcesoria i gadżety dla szczeniaka

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria i gadżety dla szczeniaka

Artykuł sponsorowany

Opieka nad szczeniakiem potrafi być wyzwaniem. Przeczytaj, jakie gadżety i akcesoria ułatwią Ci opiekę i pielęgnację nad szczeniakiem, a także pomogą mu odnaleźć się w nowym środowisku. 

Właściciele chcą dla swoich pupili wszystkiego, co najlepsze. Przy opiece nad szczeniętami należy pamiętać o wielu rzeczach, dlatego warto z wyprzedzeniem przygotować wyprawkę, która będzie zawierała m.in.: posłanie, karmę i smakołyki, akcesoria spacerowe i treningowe, środki do pielęgnacji oraz, oczywiście, świetne zabawki. 

Legowisko dla szczeniaka

Odpowiednie legowisko dla psa powinno być dobrane do jego wzrostu i wagi. Warto wybrać posłanie z miłego w dotyku materiału, które będzie wytrzymałe i odporne na gryzienie oraz drapanie. Wiele szczeniąt ma tendencję do niszczenia posłania, dlatego dobrze jest postawić na komfortowe i solidne legowisko, na którym pies będzie mógł spać i regenerować siły.

Karma i smakołyki 

Warto dobrze przemyśleć także wybór suchej karmy dla szczeniaka. Odpowiednie żywienie ma wpływ na rozwój pieska, dlatego należy zawsze dostarczać mu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Należy również zapoznać się z listą produktów, które mogą być toksyczne dla psów i nie podawać szczeniakowi resztek ze stołu. Do produktów, które są niebezpieczne dla psów, należą m.in.: czekolada, kawa, różnego rodzaju słodziki, winogron oraz rodzynki. Dla efektywnego treningu domowego przydatne będą również półmokre smakołyki. Nie zapomnijmy także o zakupie trwałych misek dla szczeniaka, najlepiej egzemplarzy z antypoślizgowym dnem. 

Akcesoria trenigowe i spacerowe 

Sprzęt spacerowy powinien zostać dobrany do rozmiaru i budowy ciała szczeniaka. Warto zainwestować w wysokiej jakości obrożę, szelki, smycz oraz tzw. adresówkę. Należy pamiętać o tym, że szelki powinny być dopasowane, ale nie mogą być za luźne ani zbyt ciasne, aby nie blokowały ruchu w barkach. 

Środki do pielęgnacji 

Do opieki nad szczeniakiem potrzebne będą podstawowe środki do pielęgnacji, takie jak szampon, obcinacz do pazurków, szczotki oraz zestaw do higieny jamy ustnej. Szczeniak nie powinien być kąpany przez pierwsze miesiące życia, dlatego warto zaopatrzyć się też w hipoalergiczne chusteczki nawilżane, które można wykorzystać do przecierania brudnej sierści.

Zabawki 

Znudzony szczeniak może mieć tendencję do gryzienia mebli, butów i sprzętów domowych, dlatego należy zakupić dla niego bezpieczne zabawki, które pozwolą mu spędzić aktywnie czas i pomogą uporać się z wymianą zębów. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*