Człowiek

PIT11 dla obywatela Ukrainy – jak rozliczyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
PIT11 dla obywatela Ukrainy – jak rozliczyć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej obywateli Ukrainy przybywa do Polski w celu znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Podjęcie pracy zarobkowej wiąże się jednak nie tylko z przywilejami, ale także z obowiązkami. Najważniejszym z nich jest rozliczenia z urzędem skarbowym ze składek pobieranych przez pracodawcę na rzecz podatku dochodowego. Może to być trudne zadanie zwłaszcza dla osób z zagranicy, nieznających dobrze naszego języka i aktualnych przepisów. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy najłatwiejszy sposób rozliczenia PIT-11 dla obywateli Ukrainy.

Rozliczenie PIT-11 dla Ukraińców

W ostatnim czasie w sieci pojawia się zdecydowanie więcej zapytań w stylu: PIT-11 dla obywatela Ukrainy – jak rozliczyć? Pracowników z Ukrainy będącymi polskimi rezydentami podatkowymi (posiadają centrum interesów w Polsce, przebywają na terytorium RP dłużej niż 183 dni w roku), dotyczą takie same zasady rozliczenia jak Polaków. Procedura będzie więc taka sama – otrzymają oni od pracodawcy PIT-11 zawierający informacje o osiągniętych dochodach oraz zapłaconych zaliczkach na podatek. Roczne dochody pracownik z Ukrainy będzie musiał wykazać na formularzu PIT-37 lub PIT-36 jeżeli dodatkowo uzyskiwał środki z innego źródła.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku nierezydentów – otrzymują oni druk IFT-1/IFT-1R i nie mają obowiązku rozliczenia się z polskim urzędem skarbowym. Wtedy wystarczy skorzystać z tego dokumentu podczas składania rocznego zeznania podatkowego na Ukrainie.

Jak najłatwiej złożyć zeznanie podatkowe PIT-36?

Tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli tego, jak najłatwiej rozliczyć się z polską skarbówką. Przygotowaliśmy dl Ciebie nowoczesną aplikację, dzięki której będzie to proces niezwykle łatwy i bezstresowy. Pitbot to bardzo łatwy i intuicyjny w użyciu program, pozwalający na wygodne i szybkie rozliczenie. Wykonasz je całkowicie przez Internet, korzystając ze swojego telefonu lub laptopa, bez konieczności wychodzenia z domu.

Nasza aplikacja do rozliczeń podatkowych posiada wszystkie niezbędne funkcje i jest całkowicie bezpieczna. Podając nam swoje dane masz gwarancję, że są one odpowiednio szyfrowane i nie trafią w niepowołane ręce. Zadbają o to najlepszej systemy zabezpieczające i zastosowanie najnowszych technologii
Koniec z uciążliwym załatwianiem formalności podatkowych. Od teraz będzie to niezwykle proste i potrwa zaledwie kilka minut – wystarczy, że skorzystasz z aplikacji Pitbot. To najlepsze rozwiązanie dla każdego podatnika który musi rozliczyć się z urzędem skarbowym. Zapraszamy do zainstalowania naszego programu – https://pitbot.pl/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*