Natura

Nowoczesne urządzenia przydatne w lesie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesne urządzenia przydatne w lesie

Artykuł sponsorowany

Kontakt z naturą to coś, czego bardzo potrzebuje i intensywnie poszukuje współczesny człowiek. Godziny spędzone przed komputerem, siedzący tryb życia i otaczająca nas betonowa dżungla wzbudzają tęsknotę za przyrodą, przestrzenią i świeżym, czystym powietrzem. Z tego powodu coraz więcej osób zaczyna interesować się aktywnościami outdoorowymi oraz survivalem.

Nie trzeba wcale być komandosem, by spędzić noc pod namiotem czy wybrać się na długi spacer po lecie i obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Podpowiadamy, jakie nowoczesne urządzenia ułatwią i umilą Ci pobyt w lesie. 

Sprzęt na kilkudniowy biwak  

Jeśli planujesz wybrać się kilkudniową wycieczkę w dzicz, musisz dobrze się spakować. Po pierwsze – plecak musi być lekki, by nie obciążał Cię za bardzo podczas wędrówki. Po drugie, musisz mieć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Bagaż musisz bardzo dokładnie przemyśleć i zaplanować, by nie zapomnieć o niczym ważnym oraz nie zmarnować miejsca w plecaku na rzeczy bezużyteczne.

Potrzebujesz dobrego, stabilnego i wygodnego namiotu. Nowoczesne tworzywa, z których wykonywane są namioty są wiatro i wodoodporne, co jest szczególnie ważne, jeśli chcesz nocować w pionierskich warunkach. Nikt przecież nie chce, by przez całą noc zimna woda kapała mu na głowę. Dodatkowo, namioty wyposażone są teraz w bezpieczne zamki i systemy, które utrudniają dostanie się do środka intruzom z zewnątrz. 

Urządzenia do obserwacji natury i zwierząt  

Dla miłośników polskiej fauny i flory przyda się sprzęt, który umożliwi obserwację przyrody w detalu. Lupa z podświetleniem LED pozwoli na oglądanie z bliska struktury leśnych roślin, runa oraz drobnych owadów. To doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z leśnymi wycieczkami.

Z kolei do obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku i podziwiania ptaków na wysokich drzewach przydadzą się praktyczne lornetki. Niewielkie, z łatwością mieszczące się w plecaku, a nawet kieszeni kurtki, lornetki są świetnym sprzętem dla początkujących ornitologów oraz przyrodników. Taki sprzęt sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży i dzieci. Oglądanie zwierząt w lesie może z pozoru wydawać się nudne i mało angażujące, jednak każdy, kto miał okazję bawić się w ten sposób wie, że jest to bardzo wciągające i interesujące hobby. Może to być także doskonały sposób na spędzenie z całą rodziną jakościowego czasu w weekendowe popołudnie. 

Gadżety do survivalu   

W lesie bardzo wiele osób szuka wrażeń i skoków adrenaliny. Obozy survivalowe oraz samotne wyprawy w celu sprawdzenia swoich umiejętności oraz wytrzymałości swojego organizmu to kusząca wizja, zwłaszcza dla znudzonych życiem mieszkańców miejskiej dżungli. Podczas takiej leśnej wycieczki najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Choć liczy się kontakt z naturą i dreszcz wywołany koniecznością przetrwania w dziczy, nie można rezygnować z możliwości kontaktowania się ze światem. W razie niebezpieczeństwa, telefon satelitarny pozwala Ci skontaktować się z numerem alarmowym lub bliską osobą. Taki gadżet jest bardzo przydatny zwłaszcza w wypadku, kiedy wybierasz się do naprawdę oddalonego od cywilizacji miejsca. Telefon satelitarny uniezależnia Cię od zasięgu sieci komórkowej, dzięki czemu możesz dzwonić z każdego miejsca, nawet pośrodku leśnej głuszy.

Zdj. główne: Holly Mandarich/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*