Zdrowie i medycyna

Które państwa radzą sobie najlepiej z pandemią koronawirusa?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Które państwa radzą sobie najlepiej z pandemią koronawirusa?

Specjalnie skonstruowany raport pokazuje, że najlepsza sytuacja panuje w Nowej Zelandii, Australii czy Singapurze. Gdzie w tym zestawieniu znajduje się Polska?

Ranking krajów prowadzony jest każdego miesiąca od listopada 2020 roku. Wyniki pokazują odporność najważniejszych na świecie gospodarek na aktualna sytuacje pandemiczną oraz jakość życia obywateli państw podczas międzynarodowego kryzysu zdrowotnego i ekonomicznego. Badanie prowadzone jest na podstawie 10 czynników, w tym liczby nowych zakażeń, populacji danego kraju, surowości wprowadzonych obostrzeń czy stopnia dostępności opieki zdrowotnej. Od początku rankingu w czołówce znajdują się państwa Azji i Australii. Duży awans, na 5. miejsce w zestawieniu, zaliczył Izrael, który masowo zaszczepił swoich obywateli.

Miejsce Polski w rankingu

Pozycja Polski zmieniała się w zależności od bieżących wydarzeń w kraju. W najnowszym zestawieniu Polska znalazła się w grupie państw, które zanotowały znaczący spadek. Zdaniem specjalistów prowadzących badania dla Bloomberg Business przyczyną takiej sytuacji jest chaotyczny system szczepień. Aktualnie Polska zajmuje 50. miejsce w rankingu na 53. odnotowywane kraje. Obecna pozycja względem poprzedniego zestawienia to spadek aż o 10 miejsc.

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działają farmy wertykalne?
Jak działają farmy wertykalne?
Weekend w SPA – dobry pomysł na udany wypoczynek
Weekend w SPA – dobry pomysł na udany wypoczynek

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*