Zdrowie i medycyna

Jak dbać o czystość i higienę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o czystość i higienę?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pandemia koronawirusa wymusiła większą dbałość o czystość i higienę. Podstawowym narzędziem w walce z wirusami, bakteriami oraz innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi są jednorazowe rękawiczki oraz profesjonalne środki do dezynfekcji. Wysokiej jakości produkty mogą być stosowane zarówno w domach, jak i miejscach publicznych.

Rękawiczki do różnych zastosowań

Pięciopalcowe rękawiczki jednorazowe pełnią różne funkcje. Stosuje się je m.in. w celu ochronnym, by zabezpieczyć dłonie przed szkodliwymi substancjami. Wykorzystywane są głównie w gabinetach fryzjerskich i zakładach kosmetycznych przez osoby tam pracujące. Ze sterylnych rękawiczek jednorazowych korzystają placówki medyczne oraz lecznice weterynaryjne w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu higieny. Firmy, takie jak https://czystyszop.pl/ mają w swej ofercie m.in. rękawiczki:

  • nitrylowe;
  • lateksowe;
  • winylowe;
  • foliowe.

Zaletą wyrobów nitrylowych jest niska cena oraz wysoki poziom ochrony. Syntetyczna guma nitrylowa jest bardziej wytrzymała od lateksu, a dodatkowo zapewnia wygodę oraz pewny chwyt. Osoby, które nie lubią bądź nie potrzebują rękawiczek ściśle przylegających do dłoni, mogą zdecydować się na zakup produktów winylowych dostępnych w różnych rozmiarach. W sprzedaży dostępne są produkty bezpudrowe lub pudrowane, które są łatwiejsze do nakładania i zdejmowania. Jednorazowe rękawiczki foliowe to produkt powszechnie spotykany w marketach i wykorzystywany do higienicznego nakładania pieczywa, warzyw bądź owoców przez klientów sklepów samoobsługowych.

Skuteczne preparaty do dezynfekcji

Żeby utrzymać czystość i higienę w domu lub przestrzeni publicznej należy regularnie stosować preparaty do dezynfekcji. Wysokiej jakości środki chemiczne dostępne w najlepszych sklepach łączą w sobie skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Odpowiednio dobrane składniki usuwają wirusy i bakterie z czyszczonych powierzchni, a jednocześnie nie powodują ich niszczenia. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa powszechne stało się także korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk. Płyty pochodzące od renomowanych producentów są przebadane dermatologicznie, dlatego skutecznie dezynfekują dłonie, a jednocześnie nie podrażniają skóry. Decydując się na zakup preparatów do dezynfekcji, warto zwrócić uwagę na ich wydajność oraz skład. W sprzedaży dostępne są zarówno produkty gotowe do użycia, jak i koncentraty, które wymagają rozcieńczenia. Najlepiej sięgać po środki zawierające wyłącznie składniki neutralne dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego.

Fot.: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*