Polska

Internetowe źródła, dzięki którym poznasz ciekawostki na temat historii Polski

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Internetowe źródła, dzięki którym poznasz ciekawostki na temat historii Polski

Historię Polski można poznawać na wiele sposobów: wkuwając miliony dat i nazwisk albo zdobywając rzetelną wiedzę poprzez anegdoty, kontrowersje i odkrycia. Historia jest ciekawa – musi być tylko dobrze opowiedziana!

Ciekawostki historyczne

Jeśli chcesz poznać historię Polski poprzez zabawne anegdoty, niezwykłe historie czy tematy tabu, zaglądaj na stronę ciekawostkihistoryczne.pl. Autorzy serwisu dzielą się z czytelnikami tym, co w historii Polski najciekawsze, i słusznie zwracają uwagę na to, że na jej losy często wpływały emocje, przypadek, a także dobre lub złe decyzje jednostek.

Polskie Radio – Historia

https://www.polskieradio.pl/39,Historia

Historia fascynująca staje się wtedy, gdy nudne opisy bitew i innych doniosłych wydarzeń są przeplatane anegdotami i zabawnymi opowieściami. Wtedy wydarzenia zaczynają składać się w spójną, a przy tym barwną całość. Ten fakt wykorzystują autorzy Polskiego Radia. Znajdziesz tu ciekawostki dotyczące różnych wydarzeń historycznych – musisz tylko trochę poszperać.

Portal Edukacyjny Historia: Poszukaj

http://historiaposzukaj.pl/

O tym, że historię można poznawać na różne sposoby, wiedzą też twórcy portalu Historia: Poszukaj. Znajdziesz tu wiele odwołań do muzyki, filmu, obiektów architektury i dzieł sztuki. Twórcy portalu zachęcają Cię do poznawania historii poprzez zabawnie zatytułowane podcasty, quizy, gify czy fiszki. Daj się porwać fascynującym opowieściom o losach narodu polskiego i jego bohaterach: załóż słuchawki na uszy, bo naprawdę warto! Portal jest obecny na Facebooku, YouTubie czy Instagramie.

Historia Polski dzień po dniu

https://www.facebook.com/historia.polski.dzien.po.dniu/

Ciekawe źródło, tym razem na Facebooku, które pozwoli Ci przeżywać historię Polski dzień po dniu. Autorzy portalu odtwarzają zdarzenia z przeszłości istotne dla naszego kraju, które miały miejsce danego dnia na przestrzeni ostatnich stuleci. Strona tworzona przez pasjonatów historii. Anegdoty czy stricte ciekawostki nie goszczą tu może tak często jak na innych stronach, ale mimo to warto na stronę zaglądać, by przenieść się ileś lat wstecz i przeżyć coś doniosłego.

Histmag.org

https://histmag.org/

Jedno z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce, zrzeszające miłośników historii. Kluczem do sukcesu portalu jest to, że w ciekawy sposób popularyzuje wiedzę historyczną wśród szerokiego grona internautów. Jeśli sądzisz, że historia dynastii Piastów czy wypraw krzyżowych z definicji musi być nudna, zajdź na histmag.org i przekonaj się, że tak być nie musi! 

Twórcy portalu prowadzą strony we wszystkich co ważniejszych serwisach społecznościowych, więc może warto zastąpić bezmyślne scrollowanie postów czymś bardziej pouczającym?

Historykon.pl

https://historykon.pl/

Kolejny portal historyczny, który nie jest co prawda poświęcony wyłącznie historii Polski, ale można na nim znaleźć ciekawe fakty dotyczące naszego kraju. Głównym celem portalu jest, według zamysłu twórców, promocja piękna nauki, toteż podążaj ich śladem i dołącz do szerokiego grona fanów Historykonu na Facebooku, Instagramie czy YouTubie!

zdj. główne: Andrew Neel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*