Natura

Dzisiaj Światowy Dzień Ziemi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dzisiaj Światowy Dzień Ziemi

Troska o planetę, zmiany klimatyczne, ekologia oraz silny związek z naturą stają się co raz bardziej istotnymi kwestiami w przestrzeni medialnej i codziennym życiu wielu osób.

Światowy Dzień Ziemi powstał w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. Chociaż oficjalną datę tego święta ONZ ustanowiło na marzec to powszechnie w wielu krajach bardziej popularna jest data kwietniowa upamiętniająca protesty przeciwko degradacji środowiska i wycieków ropy na wybrzeżu Kalifornii. Przyjęło się, że oprócz edukacji i publicznej debaty w czasie Światowego Dnia Ziemi organizuje się inicjatywy sadzenia roślin czy sprzątanie świata. W tym roku w związku z panującymi wciąż obostrzeniami większość projektów odbędzie się przestrzeni wirtualnej. Jedną z takich akcji jest inicjatywa Centrum Edukacji Obywatelskiej, dzięki której na warsztatach on-line uczestnicy będą mogli nauczyć się tworzenia przedmiotów ze starych materiałów oraz dowiedzieć się o filozofii życia „zero waste”.

Kampania „Tak dla edukacji klimatycznej”

Obchody Światowego Dnia Ziemi uhonorowano także wspólnym projektem UN Global Compact Network Poland, Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Mazowiecki, WWF Polska i IKEA Retail Polska, którego celem jest wprowadzenie do polskich szkół zajęć z zakresu edukacji klimatycznej. Projekt ma zachęcić społeczeństwo do zainteresowanie tematem środowiska i klimatu oraz uzmysłowić, jak ważną rolę w kwestii ochrony planety stanowi najmłodsze pokolenie.

Fot. Akil Mazumder/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*