Człowiek

Architektura wnętrz – studia, które Cię zaciekawią

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Architektura wnętrz – studia, które Cię zaciekawią

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zawód projektanta wnętrz staje się w ostatnich latach coraz popularniejszy. Zaczęliśmy bardziej doceniać to, jaki wpływ mają na nas pomieszczenia, w których przebywamy. Jeśli chodzi o architekturę wnętrz studia na tym kierunku to niezbędny element edukacji dla przyszłych specjalistów z tej profesji. Na czym polegają, co można się na nich nauczyć i kto je prowadzi? Odpowiadamy!

Studia architektura wnętrz, czyli jak tworzyć przyjazne pomieszczenia

Studia na kierunku architektura wnętrz to kompleksowa edukacja dotycząca wielu obszarów. Studenci uczą się tego, jak tworzyć wnętrza przyjazne dla ludzi. Dowiadują się jak zadbać o akustykę, światło, czy też wysokość pomieszczeń. Na zajęciach przekazywana jest wiedza na temat tego, jak zaprojektować oraz zrealizować projekty cyfrowe. Ponadto studenci poznają tajniki prezentujące techniczne aspekty projektowania wnętrz.

Architektura wnętrz – studia w nowoczesnym wydaniu

Niewątpliwie studia architektura mogą być bardzo rozwijające i kształcące. Niemniej tylko pod warunkiem, że są prowadzone na wysokim poziomie. Nie brakuje dzisiaj uczelni, które oferują rzetelną edukację na kierunku architektura wnętrz. Studia takie proponuje między innymi UTH – prywatna uczelnia z Warszawy.

Jeśli chodzi o studia architektura wnętrz na UTH, edukacja jest prowadzona na dwóch specjalizacjach: home design i wnętrza publiczne. Studia architektura, zarówno w wersji home design, jak wnętrza publiczne, umożliwiają nabycie podstawowej wiedzy z zakresu projektowania pomieszczeń, niemniej w zależności od wybranej drogi, oferują bardziej dogłębną wiedzę na temat specyfiki projektowania pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych. Co istotne, studia licencjackie architektura wnętrz na UTH to zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Studia licencjackie architektura wnętrz – co dalej?

Zastanawiasz się, czy prowadzone na kierunku architektura wnętrz studia licencjackie to dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie? Po ukończeniu tego kierunku masz wiele możliwości zawodowych. Możesz znaleźć zatrudnienie w biurze projektowym, inżynieryjnym czy planistycznym. Ponadto czekają na Ciebie działy planowania przestrzennego w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Możesz też zatrudnić się na planie filmowym lub zdjęciowym, bądź rozpocząć prowadzenie własnej działalności, realizując zlecenia dla firm i osób prywatnych.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*