Człowiek

Klocki dla malucha — co daje zabawa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Klocki dla malucha — co daje zabawa?

Artykuł sponsorowany

Każde dziecko rozwija się poprzez zabawę. Warto zatem kupować mu tylko wartościowe przedmioty, które zachęcą go do nauki nowych rzeczy. Zobacz, co daje maluchowi zabawa klockami. 

Dlaczego warto zakupić klocki konstrukcyjne?

Klocki konstrukcyjne, które znajdziesz między innymi na stronie https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-20, mają wiele zalet. Wypełnią wolny czas w fascynujący i kreatywny sposób, a ponadto pozwolą odkryć pasję tworzenia. Dzięki nim twoje dziecko rozwinie wyobraźnię, będzie ćwiczyć cierpliwość i precyzję, ale także poszerzy horyzonty. Możesz także zdecydować się na wersję klocków magnetycznych, które znajdziesz na https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-magnetyczne-478

Klocki konstrukcyjnie nie tylko bawią. Poprzez nie maluch wyćwiczy motorykę małą, to jest wzmocni sprawność rąk i palców. Ćwiczy nie tylko mięśnie, ale także umysł, poprzez dopasowywanie i tworzenie konstrukcji z kloców. Takie budowanie to trening zręcznościowy, usprawnienie koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwój inteligencji oraz inwestycja w wyobraźnię przestrzenną.

Zabawa klockami to ponadto nauka realizacji planów. Wymyślanie, planowanie, kreowanie, budowanie nowych konstrukcji nie tylko bawi i uczy, ale wywołuje poczucie sprawstwa. To idealna inwestycja we wszechstronny rozwój malucha. Właśnie dlatego klocki konstrukcyjne to jeden z najlepszych pomysłów na prezent.

Klocki konstrukcyjne — metalowe, plastikowe i drewniane

Klocki wykonane z metalu są najbardziej zaawansowanymi klockami. Z reguły są małe, przez co wymagają dużo cierpliwości i konstruktorskiego zacięcia. Mogą być skomplikowane w układaniu, chociaż realizacja takiego projektu na pewno dostarczy wiele satysfakcji.

Klocki plastikowe konstrukcyjne są przeznaczone jednakowo dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Wiele jednak będzie zależeć od ich wielkości oraz sposobu montażu. Te większe sprawdzą się już nawet w rękach rocznych dzieci, jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby ich rozmiar nie pozwalał na ich połknięcie. Te bardziej skomplikowane zestawy zostaw dla nieco starszych pociech w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Wariantem pośrednim są klocki drewniane. Są one większe niż metalowe, za to bardziej skomplikowane w ułożeniu niż najprostsza wersja plastikowych. Układając je, będzie potrzeba użycia drewnianych śrubek, nakrętek oraz prostych narzędzi. Jednak mimo wszystko już przedszkolak sobie z nimi poradzi. 

Fot.: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*