Człowiek

Jakie kursy i szkolenia warto zrobić w 2023 roku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie kursy i szkolenia warto zrobić w 2023 roku?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W związku ze zbliżającym się końcem roku w naszych głowach pojawia się mnóstwo nurtujących myśli dotyczących planów na przyszłość. Postanowienia noworoczne to coś, co ma nas zmotywować do działania i zmian. Jednym z nich jest skoncentrowanie się na swoim rozwoju zawodowym oraz zapisanie na szkolenia lub kursy. I choć często jesteśmy zdeterminowani to problemem i pewnego rodzaju barierą jest niepewność, w którym kierunku powinniśmy pójść i czego właściwie warto się uczyć. Dziś podpowiemy Ci, jaki obszar szkoleniowy może być strzałem w dziesiątkę.

Robić to co się lubi czy to, co jest opłacalne? 

Jednym z najtrudniejszych pytań, jakie zadajemy sobie przed dokonaniem wyboru ścieżki zawodowej, jest to dotyczące opłacalności i naszego zainteresowania. Bo co lepiej wybrać? Pracę w zawodzie, w którym mamy gwarancję wysokiego wynagrodzenia, czy rozwój w branży gorzej płatnej, ale takiej, która sprawia nam przyjemność? Odpowiedź nie jest prosta. Natomiast musisz pamiętać, że życie jest jedno i marnowanie go na coś, co jest źródłem stresu i nerwów, a dodatkowo nie przynosi żadnej satysfakcji to z pewnością zła droga, której za jakiś czas będzie się żałowało. 

Jeśli kiedykolwiek poczujesz potrzebę zmiany, to zanim złożysz wypowiedzenie, sprawdź jakich specjalistów na rynku brakuje i którym z nich chciałbyś zostać. W drodze do osiągnięcia celu pomogą Ci liczne kursy i szkolenia – już teraz możemy powiedzieć, że świetnym wyborem będzie m.in.:

  • kurs programisty,
  • kurs product owner,
  • kurs księgowości,
  • kurs językowy,
  • szkolenie scrum,
  • szkolenie z obsługi narzędzi biurowych,
  • szkolenie z prowadzenia efektywnej komunikacji.

Obszary, którymi warto się zainteresować na swojej ścieżce zawodowej

Na tym etapie wiesz już jakie kursy i szkolenia są warte uwagi, jednak te wymienione wyżej to zaledwie niewielka część tych, które rzeczywiście są godne polecenia. To czy wybór będzie dobry, nie zależy wyłącznie od zmieniających się tendencji rynkowych, ale także naszego charakteru, osobowości i postawy. Przykładowo – specjalista do spraw obsługi klienta biznesowego nie może być osobą, która nie czuje się dobrze w nawiązywaniu relacji lub odczuwa z tego powodu stres. Zdecydowanie na takim stanowisku musi znajdować się ktoś pewny siebie z wysokimi kompetencjami komunikacyjnymi. 
Dlatego zacznij przede wszystkim od spisania swoich mocnych i słabych stron i zastanów się, w jakich zawodach mógłbyś je pożytecznie wykorzystać. Branże, które z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wciąż dają ogromne szanse na zatrudnienie to m.in.: informatyczna, handlowa, finansowa/księgowa, logistyczna i medyczna. Tak naprawdę ciężko jest przewidzieć, jaki konkretny zawód będzie najbardziej poszukiwanym, a jaki stanie się najpopularniejszym – wynika to ze zmian i powstawania coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań w tym również nowych stanowisk pracy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*